Wat betekent dit voor jou als berijder?
Tot en met 2025 profiteer je nog van lagere bijtelling (in 2025: 17% over maximaal €30.000). Maar vanaf 2026 betaal je dus meer belasting over het privégebruik van je elektrische auto van de zaak. Dat kan flink schelen in je netto-inkomen.
Een belangrijk detail: zet je de auto nog voor 31 december 2025 op naam, dan geldt het lagere percentage nog tot vijf jaar na datum van eerste tenaamstelling. Rijd je nu al elektrisch en is je auto nog geen vijf jaar oud, dan blijft de huidige bijtelling dus nog gewoon gelden totdat de vijf jaar grens wordt aangetikt.
Benieuwd hoeveel bijtelling je uiteindelijk moet betalen?
Wat betekent dit voor werkgevers?
Voor werkgevers is er de fiscale stimulans meer om een elektrische auto aan te bieden een stuk minder. Maar door middel van CSRD, CO2 besparing en de voorgestelde belastingplannen blijft elektrisch rijden nog steeds de beste keuze voor wat betreft de inzet van nieuwe auto’s.
Vanaf 2027 verandert er iets belangrijks: er kan dan een “pseudo-eindheffing” van 52% gelden als je een fossiele auto aanbiedt in plaats van een elektrische. Met andere woorden: rijden er in 2027 nog werknemers (privé kilometers) in fossiele of hybride personenauto’s of bestelbussen? Dan moet daar een extra heffing over worden betaald door de werkgever. Voor elektrische auto’s verandert hier niets.
Extra aandachtspunten
- Vanaf 2026 betaal je als elektrische rijder 75% van de normale motorrijtuigenbelasting, maar als Leasemaatschappij pakken wij dit natuurlijk op!
- BPM- en investeringsvoordelen kunnen in de toekomst wijzigen.
- Een overstap vóór 2026 kan je nog jaren voordeel opleveren!
Meer lezen over bijtelling?